SLO netwerk gespecialiseerd onderwijs
Een ontmoetingsplek en kennisplatform
Heb je behoefte om kennis en ervaringen te delen en in gesprek te gaan met collega’s die ook werken met leerlingen die specifieke onderwijsbehoeften hebben? Wil je graag collega`s ontmoeten die je inspireren, met je meedenken over actuele inhoudelijke thema`s?
Dan is misschien het SLO netwerk gespecialiseerd onderwijs wel wat voor jou! Aanmelden kan door een mailtje met je gegevens (naam, school, sector, telefoonnummer) te sturen naar Irma Munters (i.munters@slo.nl).
Drie keer per jaar organiseren we bijeenkomsten over actuele onderwijskundige thema’s, zoals burgerschap, brede vaardigheden en curriculumontwikkeling (landelijk en op school). Heb je zelf onderwerpen die je graag als school aan de orde wilt stellen, dan kan dat ook.
Trendanalyse (v)so
Deze trendanalyse gaat in op de ontwikkelingen in het speciaal onderwijs (so) en voortgezet speciaal onderwijs (vso). Welke ontwikkelingen vinden er plaats? Hoe kun je hierop inspelen in je curriculum en de actualisatie in kerndoelen voor het (v)so?
Op 15 februari 2023 was de negende bijeenkomst van het SLO netwerk gespecialiseerd onderwijs
In de bijeenkomst stond het programma ‘actualiseren kerndoelen’ van SLO centraal. De ruim 30 deelnemers, veelal werkzaam in het sbo, so/vso en pro, kregen informatie over het proces van actualiseren van kerndoelen voor het funderend onderwijs en (voortgezet) speciaal onderwijs. Ook was er gelegenheid voor inbreng ten aanzien van de huidige kerndoelen Nederlands en rekenen-wiskunde en het uitwisselen van ervaringen rondom de leergebieden burgerschap en digitale geletterdheid.
Nieuwsbrief gespecialiseerd onderwijs
SLO wil je graag op de hoogte houden van ontwikkelingen en heeft daarom ook een nieuwsbrief voor het gespecialiseerd onderwijs. Hij is geschikt voor iedereen die werkt met leerlingen die specifieke onderwijsbehoeften hebben en verschijnt 4 à 6x per jaar.
agenda
nieuws
- Save the date: online bijeenkomsten basisvaardigheden1 juni 2023
- Leraren en experts gezocht voor de expertgroep (v)so!17 mei 2023
- Kom naar een van de kennissessies over basisvaardigheden op de NOT25 januari 2023
- SLO maakt leden team kerndoelen digitale geletterdheid bekend21 november 2022
- SLO maakt leden team kerndoelen burgerschap bekend18 november 2022
relevante SLO-publicaties
- Handreiking ontwikkellijn sociale en emotionele vaardigheden28 maart 2023
- Leesvaardigheid in het basisonderwijs en speciaal (basis)onderwijs13 februari 2023
- Handreiking kijkwijzers taalgericht vakonderwijs5 december 2022
- Curriculumbegrippen 20225 december 2022
- Beweegidentiteit (BI)25 oktober 2022